Studio tatuażu Warszawa

11 6 lipca 2022

Jak samemu skalibrować alkomat?

Samodzielna kalibracja alkomatu – czy to możliwe?

Alkomaty to urządzenia służące do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Używają ich przede wszystkim służby sprawdzające kierowców, ale nie tylko. Można zakupić swój prywatny sprzęt, natomiast aby działał on sprawnie i pokazywał prawidłowe pomiary, musi być raz do roku kalibrowany.

Jak samemu skalibrować alkomat? Przede wszystkim do tej czynności należy posiadać odpowiedni sprzęt, który wymaga od nas niemałego wkładu finansowego. Na pierwszym miejscu należy zaopatrzyć się w symulator wydechu, następnie we wzorce alkoholu, a na końcu posiąść odpowiednią wiedzę na temat tego, jak skorzystać z tych urządzeń i skalibrować sprzęt. Tak wyposażeni możemy przystąpić do pracy, jednak należy pamiętać, że początkowa inwestycja będzie bardzo duża.

Czy są prostsze sposoby na kalibrację alkomatu? Oczywiście. W Polsce działa wiele serwisów, które mają w swojej ofercie takie usługi. Koszt kalibracji wynosi od 50 do 100 złotych, dlatego warto zastanowić się nad tym, czy inwestycja w sprzęt do samodzielnego przeprowadzenia tego procesu jest opłacalna. Nie powinno się zapominać także o tym, że podczas własnoręcznej kalibracji coś może pójść nie tak, przez co możemy zepsuć alkomat.

About 

Related Articles